Sivas Kangal
Köpek Yavrusu Üretim Çiftliği

0544 947 09 61 

Sivas Kangal Üretim Çiftliğimiz Tüm TÜRKİYE'ye Kangal Köpek Satışı Yapmaktadır.


KANGALIN GÖVDE GÖSTERİSİ

KANGAL KÖPEĞİNİN GÖVDE GÖSTERİSİ            
                    

Sivas'ın Kangal İlçesi'nde her yıl geleneksel olarak düzenlenen 13'üncü Uluslar Arası Kangal Çoban Köpeği Festivali'ne getirilen köpekler jüri önüne çıktı.  Kangal İlçesi'nde bulunan Kangal Köpeği Araştırma ve Uygulama Merkezi'nde düzenlenen festivale Vali Ali Kolat, AK Parti Sivas Milletvekili Hilmi Bilgin, Kangal Kaymakamı İsmail Altan Demirayak, Kangal Belediye Başkanı Mehmet Öztürk, kurum kuruluş müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Festival kapsamında düzenlenen köpek yarışmalarına Sivas ve çevre illerden toplam 138 Kangal Çoban Köpeği sahipleri ile katıldı. 'Yavru' ve 'yetişkin' kategorilerinde düzenlenen yarışmalarda Kangal Çoban Köpekleri jüri önünde boy gösterdi. Festival öncesi köpek sahipleri köpekleriyle birlikte çeşitli şovlar yaptı. Festivale gelenler de köpeklere yoğun ilgi göstererek onlarla fotoğraf çektirdi. Daha sonra yarışmaya katılan köpekler sahipleriyle birlikte jüri önüne çıkartıldı. 

Sivas Valisi Ali Kolat ise, Kangal'ın önemli zenginliklere sahip olduğunu, bu tür festivallerle bu zenginlikleri tanıtma imkanı olduğunu vurguladı. 

Festival alanında köpeklerin sıcaktan etkilenmemesi için çadırlar kurulduğu ve köpeklerin bulunduğu yerlere borularla su çekildiği görüldü.