• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/
  • https://plus.google.com/www.kangalyavru.com/posts
  • https://twitter.com/

SİVAS KANGAL KÖPEK YAVRU ÜRETİM ÇİFTLİĞİ TEL: 0545 577 64 32

DAMIZLIK KANGAL SEÇİMİ

>Damızlık Dişi Kangal Seçimi

Damızlık olarak dişi seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli unsur, seçimi yapılacak olan kangalın, kendi türünün bütün üstün özelliklerini taşıması gerektiğidir. Seçimi yapılacak olan dişi kangalın gövde yapısının kare şeklinde orantılı olmasına dikkat edilmeli, vücudunda bulunan meme uçlarının sağlıklı ve düzgün görünüşe sahip olmasına dikkat edilmelidir.
Doğacak olan yavruların genlerini ve görünümünü yüksek oranda erkek etkilese de, dişinin de bu orana katkısı bulunmaktadır. Damızlık satılık kangal seçimi yapılırken dişi sağlıklı ve iri yapılı olmalı ki doğacak olan yavrulara bakabilmeli ve türünün üstün özelliklerini iler ki nesillere aktarabilsin.  Dişinin sağlıklı yapıya sahip olması ve iri cüsseli olması, gebelik döneminde ve gebelik sonrası yavruların gelişiminde büyük rol oynamaktadır.  
Yavruların güçlü özelliklere sahip olması açısından dişi damızlık kangal seçiminde kangalın vücut hatlarında şekil bozuklukları olmamasına ve kalıtsal bir rahatsızlığı olmamasına son derece önem verilmelidir.
 
Damızlık Erkek Kangal Seçimi
Damızlık erkek seçimlerinde ilk dikkat edilmesi gereken soy ağacının ve fiziki ırkının belli olmasıdır. Soy ağacı olan kangallar genelde safkan olması ile bütün üstün özellikleri yeni nesil yavrulara taşıyabilmektedir. Vücut yapısında herhangi bir bozukluk ve ciddi kalıtsal hastalığa sahip olmamasına son derece önem verilmelidir.
Damızlık dişi ve erkek satılık kangal seçimlerinde işinde tecrübeli ve yetkili kişiler tarafından seçilmesine dikkat edilmeli ve seceresi ve soy ağacı olan kangallar tercih edilmelidir. 
 


Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi4
Bugün Toplam70
Toplam Ziyaret356727
KANGAL YAVRU
WWW.KANGALYAVRU.COMKURTBOGAN KANGAL KÖPEKLERİ
YAVRU KANGAL
Yavru Kangal
Kangal
Kangal köpekleri
AYIBOĞAN
                                         
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar3.91433.9300
Euro4.63434.6528