SİVAS KANGAL KÖPEK YAVRUSU ÜRETİM ÇİFTLİĞİ 0530 681 72 96

Kangalın Kurt Boğması

KANGAL KÖPEĞİN KURTBOĞMASI

   Böylesi iri ve vahşi bir haynanın hakkından sadece kangal köpekleri gelmekte. Dünyada kurda karşı gelebilen tek ırk kangal doğanın acımasızlığı yetişmiş ve eğitimini en zor şartlar altında almış bu vahşi kurtlara karşı koymak imkansız gibi ama kangallar bunun üstesinden gelmektedir.

   Kangal köpeklerinin en önemli özelliklerinden birisi kurt boğmasıdır. İyi bir kangal kurda karşı koyabilecek ve onu öldürecek güçtedir.

dünyanın en büyük köpeği

   Kangal köpekleri hem gücü hemde zekası ile dıştan gelebilecek tüm tehlikelere karşı koyabilirler bilindiği gibi kurda karşı koyabilen kangallar gerekirse ayıya saldıracak cesarete ve güce sahip bir hayvandır.

   Kangallar tek başlarına kurdu alt edebilirler, tek başına kurt boğmuş bir kangal bikaçgün yerinden kalkamaz çünkü üstün efor sarfetmiş ve vucudunda yaralar açılmıştır. Bu yaralardan çoğu kurdun pençe yarasıdır boğuşma esnasında kurdu altına alan kangal kurdun direnmesi ile alttan kangalın karın bölgesine derin yaralar açar. İyi bir kangal kurdu yakalayabilirse elinden kurtulması sondereze zordur. 

   Kurtların en zayıf yönü belidir, kangal köpeklerinde ise kulakları ve boynudur. Her ikise rakibin zayıf yanını bilir ve onun o bölgesine saldırır. Bunun içindirki kangal köpekerinin kulakları kesilir ve boyundan kaptırmamak içinse sivri demirden yapılmış özel tasmalar takılır bu şekilde kurda karşı daha donanımlı bir hale gelirler.

   Anadoluda sürü sahipleri kangal köpeklerinin kurt yıkması (kurt öldürmesi) ile övünür ve köpeklerini ona göre değerlendirilir.

kurtboğan sivas kangalı

en büyük sivas kangalı


Ayrıntılı Bilgi İçin Bizi Hemen Arayın :0552 382 03 58

vergi levhası
sağlık karnesi